גן ילדים – “גן מנחם”

דף הבית / שירות לקהילה / גן ילדים – "גן מנחם"

התפישה החינוכית

אנו מאמינים כי כל ילד נולד עם מטען גנטי, זאת אומרת שלכל ילד יש את הכישורים המולדים שלו. אחד נולד עם כישרון למוסיקה, השני עם חשיבה מתמטית גבוהה השלישי עם כישרון לכתיבה וכן הלאה. התפקיד שלנו בגן הוא להוביל אותו בדרך שבה הוא יוכל להוציא לפועל, להביא לידי ביטוי, את הפוטנציאל הגלום בתוכו.

מהי הדרך? כל גיל פותח חלון אפשרויות שונה. לכן יש צורך להתאים את הפעילויות לגיל. יחד עם זאת אנו מאמינים שכל ילד נולד עם היכולת ללמוד, לדעת ולהבין את עולמו. על הגננת להוביל אותו ולהאיר את דרכו, תוך כדי חשיפה ותיווך. המחנכות מפגישות את הילד מול מגוון רחב של התנסויות, שיאפשרו לו להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל הגלום בתוכו.

עם הפנים לקהילה

"גן מנחם" הוא גן קהילתי. הנחת היסוד שלנו היא שהגן משלב עשייה משותפת של גן וקהילה. אנו מאמינים שכקהילה יהודית התרבות היהודית מאחדת את כולנו בכל מקום וסביבה.

גן מנחם הוא יחידה ארגונית הכוללת את כל השותפים: מנהלת המוסד, צוות הניהול, צוות הגננות, המטפלות, המבשלות, השומר... הילדים וההורים. כולנו יחד מהווים את הסביבה הלימודית והחינוכית ומעצבים את התרבות היהודית בקהילה.

כחלק מהקהילה אנו רואים בשיתוף ההורים וביחסי האימון שבינינו ערך בפני עצמו. ולכן, נבקש שיתוף פעולה והידברות בין הצוות לקהילת ההורים בגן.

שליחות של חב"ד בבודפשט אשר לקחו על עצמן את אחריות החינוך לילדים מגיל שנה ועד שבע, רואות זכות וגם חובה להעביר לילדים את המסרים, המורשת והערכים של היהדות.

הן רואות כקהילה חברתית לומדת, המשלבת את הערכים היהודיים עם ערכים חינוכיים ועם ערכים חברתיים. החינוך היהודי הוא גורם מרכזי וחשוב בחינוך ומשפיע על חיי הילד והקהילה. אך יחד עם זאת מודעות ונותנות את תשומת ליבן לשונות שבין הילדים והמשפחות ושואפות להיענות להבדלים אלו, במטרה לייצר תנאים להתפתחות הטובה ביותר של כל ילד.

יעדי הגן לשנת הלימודים

העמקת מורשת העם

כבכל שנה נעמיק את העשייה בנושא יהדות: נציין את ראשי החודשים, נלמד ונחגוג את חגי ישראל.

אבחון ילדים

כל ילד מגיל שנתיים וחצי בערך יקבל תשומת לב אישית וייחודית המיועדת לאבחן את התפקודים שלו. התפקודים קשורים להתפתחות הילד בתחומי ההתפתחות השונים: תחומי הדעת, מיומנויות יסוד וכישורי חיים.

כיתת מוכנות לבית הספר

השנה תפתח בעזרת ה' כיתת מוכנות לבית הספר- כיתה א' גנית לגילאי 6-7 בה נשקיע מאמץ לפתח את הקריאה וכתיבה, החשיבה המתמטית וכישורים הנוספים בכדי שיכינו את הילד לקראת השתלבותו והתאמתו לבית הספר.

מפגשי הורים

מפגשי העשרה – במהלך השנה נקיים מפגשי העשרה להורים בנושאים שונים.

מפגשי דיווח פרטניים – כל הורה יוזמן למפגש פרטני שבו יקבל דיווח מהגננת על היכולות והכישורים של ילדו כפי שהם באים לידי ביטוי בגן.

שפות שלובות

בגן מתקיים שילוב לימוד השפה העברית, האנגלית וההונגרית.

יש לי יום יום חוג

"גן מנחם" מקיים חוגים למען ילדי הגן והקהילה, לקידומם ולפיתוח כישוריהם המגוונים.

מיקום הגן

צוות הגן שוקד לעשות כמיטב יכולתו, על מנת לאפשר לבנכם/בתכם להתפתח ולצמוח מבחינה אישית, לרכוש מיומנויות חברתיות והחשוב מכל להיות שלם ומאושר. כל זאת ייעשה באווירה חמה, רגועה ותומכת תוך מתן דוגמא אישית.

לפרטים והרשמה

גב' בת שבע אוברלנדר - מנהלת
טלפון: 061-395-4470
נייד: 06-20-961-5419
דואר אלקטרוני: BatSheva@Zsido.com

בואו נדבר בוואטסאפ